Hayvanat Bahçesi 15 Haziran’a hazırlanıyor

Gaziantep'ten - 28 Mayıs 2020

Dünyanın sayılı hayvanat bahçeleri arasında yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, korona virüs salgını sonrası başlayan normalleşme süreciyle 15 Haziran’da kapılarını ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın üçüncü, dünyanın ise dördüncü büyük hayvanat bahçesi olma özelliğiyle bilinen, bünyesinde 350 türden 7 bin 500’ü aşkın hayvan bulunan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, 15 Haziran’daki açılışa hazırlanıyor. Korona virüs salgını nedeniyle Mart ayının ikinci yarısında kapılarını kapatan ve normalleşme süreciyle yaklaşık 80 günlük aradan sonra ziyaretçi kabul edecek olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde hummalı çalışma devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında hayvanat bahçesindeki bütün hayvanların sağlık taramaları yapılırken, 1 milyon metrekarelik alanın tamamında da dezenfekte ve ilaçlama çalışmaları yapıldı. Açılışla beraber, hayvanat bahçesine maskesiz ve ateş ölçümü yapılmadan giriş yapılmasına ise izin verilmeyeceği belirtildi.

“Heyecanla açılışa hazırlanıyoruz”

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Celal Özsöyler, “Gaziantep Hayvanat Bahçesi yaklaşık 80 gündür ziyaretçi girişlerine kapalıydı. Biz de bu süreçte tüm hayvanların bakımlarını, barınakların bakımlarını, sağlık taramalarını, ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarını yaptık. Hayvanların beslenmelerine de çok dikkat ettik bu süreçte. Şimdi korona virüs sürecinde başlayan normalleşme süreciyle beraber biz de 15 Haziran tarihi itibariyle açılışa hazırlanıyoruz. Bu nedenle o tarihten itibaren büyük bir ziyaretçi akını bekliyoruz. Ziyaretçi yoğunluğu sırasında herhangi bir olumsuzluk olmaması için sosyal mesafe ve hijyen kuralları için çeşitli tedbirler devreye alıp, uygulayacağız. Bu kapsamda belli sayıda ziyaretçi alacağız, kapalı alanlara çok fazla ziyaretçi almayacağız ve vatandaşların gruplar halinde ziyaret yapabilmesi için tedbir alacağız. Tabiki maskesiz ve ateş ölçümü yapılmadan girişlere de izin vermeyeceğiz” dedi.

Diğer Videolar
Elektrik kesilince trafik ışığı devre dışı kaldı, kaza kaçınılmaz oldu
Elektrik kesilince trafik ışığı devre dışı kaldı, kaza kaçınılmaz oldu
Sarımsak ekimi sürüyor
Sarımsak ekimi sürüyor
Mozaik Müzesi 9 ayda 145 bin turisti ağırladı
Mozaik Müzesi 9 ayda 145 bin turisti ağırladı
İkinci üründe yüksek rekolte sevinci
İkinci üründe yüksek rekolte sevinci