UFUK AYŞE KEPKEP

Vücut, cilt, saç bakımı(5)

Yüz maskesi nasıl uygulanır?

Yüz maskesin duş sonrası yaptığınızda daha iyi sonuç alırsınız. Duş yapmadan maske uygulaması yapacaksanız mutlaka güzel bir peeling uygulaması yapmalısınız. Nohut büyüklüğünde bir miktar alın ve dairesel hareketlerle cildinizi ovalayarak yedirin. Hafif sert bir kese ile ovalayabilirsiniz. Ilık su ile durulayın. Maskenizi uygulayın.30 dakika sonra ılık su ile iyice durulayın. Ardından iyi bir nemlendirici sürün.

 Cildinizde biriken kir ve yağ zamanla gözeneklerinizi tıkar ve genişleyerek siyah nokta ve akne problemlerine yol açar. Cildinizi ölü derilerden arındırmak için peeling uygulaması önemlidir.

YÜZ MASKELERİ: Evinizde doğal malzemelerle cilt tipinize uygun maskeler ile mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Haftada 1 ya da 2 defa maske uygulamanız yeterlidir.

BİTKİSEL YAĞLAR: Bitkisel yağları hem saç hem de cildiniz için kullanabilirsiniz. Argan yağı, badem yağı, kayısı çekirdeği yağı, zeytinyağı gibi bitkisel yağlar ile pratik saç ve cilt bakımı yapabilirsiniz.

Herkes yumuşak, esnek ve parlak bir cilde sahip olmak ister. Özellikle kadınlar için cilt güzelliği büyüleyici olmanın ilk kuralıdır. Eğer güzel bir cilde sahipseniz gerçekten şanslısınız çünkü her zaman fazla uğraşmadan bakımlı görünebilirsiniz. Peki, nemlendirici cilt maskesi nasıl yapılır?

Kuru, aşırı yağlı ve sivilceli bir ciltte makyaj da iyi durmaz. Bu şekilde kapatmaya çalışmak da daha kötü görünmenize neden olur. Cilt sorunlarınızı ortadan kaldırmak için öncelikle buna neyin sebep olduğunu bilmek gerekebilir. Kuru cilt rahatsızlık hissi verir. Ciltte gerilme, kaşıntı, döküntü ve kızarıklık sorunları görülebilir. Sağlıklı besleniyor musunuz? Günde ne kadar su tüketiyorsunuz? Sigara kullanıyor musunuz? Gibi sorular ve yanıtları cildinizin kurumasının nedenlerinden bazıları olabilir. Genetik etmenler, güneşin zararlı ışınları, rüzgar gibi çevresel faktörler de cildinizde bir takım değişiklikler yaşanmasına neden olabilir.

Sürecek

20 Haziran 2020
Captcha işaretlenmemiş.
Yazarın Diğer Yazıları
Yaşlılıkta kabızlık ve diyet (2)

12 Nis 2021

Yaşlılıkta kabızlık ve diyet (1)

09 Nis 2021

Bebekler İçin Anne Sütünün Önemi (6)

02 Nis 2021

Bebekler İçin Anne Sütünün Önemi (5)

01 Nis 2021

Bebekler İçin Anne Sütünün Önemi (4)

31 Mar 2021

Bebekler İçin Anne Sütünün Önemi(3)

30 Mar 2021

Bebekler İçin Anne Sütünün Önemi (2)

29 Mar 2021

Bebekler İçin Anne Sütünün Önemi 

27 Mar 2021

Fonksiyonel bir yağ olarak Hindistan Cevizi yağı

18 Mar 2021

Obezite ve Depresyon(2)

15 Mar 2021