UFUK AYŞE KEPKEP

Vücut, cilt, saç bakımı(10)

YAĞLI SAÇLAR İÇİN EVDE SAÇ BAKIMI

Yağlı saçlardan muzdaripseniz yumurta maskesini deneyebilirsiniz. Saçların daha az yağlanmasını ve daha canlı, gür bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.2 yumurta sarısı ve 2 çay kaşığı balı homojen bir kıvam alıncaya kadar çırpın ve kafa derinizden başlayarak saç uçlarınıza yedirin. 30 dakika sonra durulayın.  

                                                                                                                                                                                                                                    hfghfgh                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Sivilceli Ciltler İçin Maske

Bu kez, yine evdeki basit malzemeler ile bütün yüzünüze uygulayabileceğiniz bir karışım hazırlayacağız. Karbonat, limon suyu ve maden suyu…

Mineral içeren şeyler, cilt üzerinde kurutucu etkiye sahiptir. Karbonatın; vücudumuzu içeriden, cildimizi dışarıdan, alkalize edici özelliği vardır. Alkalize özelliği ile cildin PH dengesini korur. Sivilcelerin aktif olduğu dönemlerde, cildi alkalize ederek yatıştırmak gerekir. Bu, sivilceye neden olan bakterilerin kökünü kurutmanıza da yardımcı olur.

Limon suyu da alkalize edici özelliğe sahiptir. Asidik etkisi ile de sivilceleri kurutur ve hafifçe soyucu etki gösterir. Maden suyunu da, içerdiği çok sayıda mineral nedeniyle kullanıyoruz. 1 tatlı kaşığı karbonat, 2 tatlı kaşığı limon suyu ve maden suyu karışımı. Karbonatı bir kaseye alın. İçerisine önce limon suyunun yarısını ilave edip karıştırın. Ardından diğer yarısını ilave edip biraz daha karıştırın. Cildinizi temizleyip kuruladıktan sonra, temiz bir fırça ile yüzünüze nazik hareketlerle uygulayın. Karışımı, cildinizde 5 dakika kadar bekletin ve ılık suyun altında, hafif peeling yaparak yüzünüzden çıkartın. Daha sonra, 1 çorba kaşığı süt ve 1 çorba kaşığı gül suyunu karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz. Bu karışım, cildinizi kurutmadan nemlendiren ve besleyen, harika bir toniktir. Aktif sivilceleriniz varsa, bu karışımı her akşam uygulayabilirsiniz.

Sürecek

30 Haziran 2020
Captcha işaretlenmemiş.
Yazarın Diğer Yazıları
Yaşlılıkta kabızlık ve diyet (2)

12 Nis 2021

Yaşlılıkta kabızlık ve diyet (1)

09 Nis 2021

Bebekler İçin Anne Sütünün Önemi (6)

02 Nis 2021

Bebekler İçin Anne Sütünün Önemi (5)

01 Nis 2021

Bebekler İçin Anne Sütünün Önemi (4)

31 Mar 2021

Bebekler İçin Anne Sütünün Önemi(3)

30 Mar 2021

Bebekler İçin Anne Sütünün Önemi (2)

29 Mar 2021

Bebekler İçin Anne Sütünün Önemi 

27 Mar 2021

Fonksiyonel bir yağ olarak Hindistan Cevizi yağı

18 Mar 2021

Obezite ve Depresyon(2)

15 Mar 2021