HAKAN ENDER SERT

KARLA İMTİHAN

Haftalar öncesinden şehrimize oluk oluk kar yağacağı belliydi ve nihayet Salı günü yağdı, yaklaşık bir buçuk haftada devam edecek. Ne yazık ki belediyelerimiz ilk günden küme düştüler. Yollar kilitlendi, yolları buz tuttu, trafik felç oldu, araçlar kaza yaptı, maddi kayıplar oluştu. Bütün bunların tek sorumlusu ise üç merkez belediyeyi yönetenlerdir. Neden önlem alınmadı? Neden çalışmalar yapılmadı? Neden yollar tuzlanmadı? Neden kar küreme araçları çalışmıyor? Bu mudur yani? Bu mudur ülkemizin en büyük altıncı şehrine yakışan? Ülkenin en zengin belediyelerinden olan Şehitkamil’e yakışan bu mudur? Hiç mi çalışma yapacak planınız yok, hiç mi çalışma yapacak, kara hazırlık yapmaya hiç mi vaktiniz kalmadı? Tabi kalmaz… Çiğ köfte partilerinde gezer, konser sahnelerinden inmezseniz vaktiniz kalmaz. Nedir yani? Vaktiniz mi olmadı? Lüzumsuz, üzerinize düşmeyen konserlerle şunlarla bunlarla köftelerle uğraşacağınıza en temel göreviniz olan şehrin akışını düzenlemek için plan yapsaydınız. Hiç mi paranız kalmadı? Üzerine vazife olmayan etkinlikler düzenleyip paraları çar çur edeceğinize, bu planlamalara harcasaydınız.

YALAN YALAN YALAN!

Para da var! Vakit de var! Siz çalışmadınız! Siz Gaziantep’i bu kötü duruma düşürdünüz. Şehitkamil’de de, Şahinbey’de de, merkezde de durum aynı. İnsanlar çileden çıkmış durumdalar. Ne diyeceksiniz? Allahtan gelen şeydir mi diyeceksiniz. Akıl da Allah’tan geliyor. Rabbimizin verdiği aklı kullanıp günler öncesinden planlamalar yapabilirdiniz. Şehir dediğiniz yer sadece üç beş caddeden ibaret değildir. Üç beş caddeyi temizleyip görevimizi yaptık da diyemezsiniz. Şehrin her sokağına gireceksiniz. Her yolu tuzlayacaksınız, her yola kar küreme aracınızı sokacaksınız. Milletin vergileri bütün bunları yapmaya yeter. Yeter ki parayı doğru kullanın.

Gaziantep’i rezil ettiniz! Gaziantepliyi perişan ettiniz! Maddi zararlara uğrattınız! Kim verecek bunun hesabını? Hem milletten vergi alacaksın, üstüne görevini yapmayacak milleti daha da zarara uğratacaksın. Yapamıyorsanız bu hizmeti ihaleye çıkarın özel şirketler yapsınlar. En azından millet verdiği vergilerin karşılığını görür.

Yıllardır yerleşmiş olan belediyecilik anlayışını bir gece çöp ettiniz. Unutmayın millete efendi değil hizmetkar olmaya geldiniz! Milletin vergilerini doğru kullanın, çar çur etmeyin, üzerinize vazife olmayan özel şirketlerin yapacakları işleri üstlenip halka hizmet ediyorum adı altında paraları çar çur etmeyin. Konser yapmayın kar küreme aracı satın alın! Daha sayılır da sayılır yaptığınız onca lüzumsuz iş. Sizleri görevinizin başına yok biz vergileri çarçur ederiz, şehri zor hava koşullarına hazırlamak için plan yapmaktansa gider köfte yoğururuz diyorsanız da istifaya davet ediyorum.

21 Ocak 2022
Captcha işaretlenmemiş.
Yazarın Diğer Yazıları
ENİNDE SONUNDA PİYASA KAZANIR (2)

13 May 2022

ÜMİT ÖZDAĞ ETKİSİ

12 May 2022

BİREYSEL SİLAHLANMA (2)

11 May 2022

HER YERDE TRAFİK IŞIĞI

10 May 2022

TÜRK MİLLETİ ZEKİDİR

09 May 2022

NEDEN KÖŞE YAZISI YAZIYORUM

05 May 2022

BABACAN TEK BAŞINA

30 Nis 2022

LÜZUMSUZ KURUM PTT

29 Nis 2022

BU BİR VATAN SAVUNMASI OLACAK

27 Nis 2022

ASGARİ ÜCRETE İKİNCİ ZAM ÇÖZÜM DEĞİL

26 Nis 2022