HAKAN ENDER SERT

Hayat, neden olmasın?

Galatasaray’ın UEFA kupasındaki başarısı devam ediyor. Ölüm grubu, UEFA değil Şampiyonlar Ligi grubu, buradan en iyi üçüncü olarak dahi çıkması zor bir ihtimal diye konuşuluyordu kuralar çekildiğinde.

Galatasaray her zaman olduğu gibi yine ters köşe yaptı tabi. Ölüm grubu olarak tanımlanan grupta liderlik koltuğunda en başından itibaren. Sonrası mı? Sonrası ne olacak? Galatasaray gruptan çıktığında UEFA kupasını kazanabilir mi? Hayır mı? Sıfır ihtimal mi? Hayır hayır böyle demeyin. 2000 yılında Galatasaray’ın kazanma oranı 1/250 idi. Yani Galatasaray 250 defa denese ancak birinde kupayı alabildi. O yıl Galatasaray namağlup şekilde UEFA kupasını kazandı. Zoru bazılarına göre imkansızı başardı.

Demek ki neymiş? Galatasaray için imkansız diye bir şey yokmuş. O dönem rakiplerine baktığınızda dönemin en pahalı en iyi kulüplerine karşı mücadele eden Galatasaray bu sene neden edemesin? Bu sene neden o kupayı kazamasın? Hayat neden olmasın? Futbolu paralar oynamıyor. %100’ünü vermiş bir futbolcu kendisinden kat ve kat daha pahalı bir futbolcuyu sahada mağlup edebilir. Arkasında tam destek hisseden bir takım imkansız görüneni başarıp o kupayı müzesine götürebilir. Burada bir mesele de çıtayı en yükseğe koymak.

Çıtayı en yükseğe koyarsınız her şeyi başarabilirsiniz ancak çıtayı aşağılarda tutar bazı şeylere imkansız derseniz amaçladığınız yere dahi ulaşabilirsiniz. Galatasaray’ın futbol kültürünü kazanma kültürünü, başarıya açlık durumunu, her zaman yeni kupalar kazanma arzusunu herkes biliyor. Bir kupa varsa Galatasaray her zaman o kupayı almaya çabalayacaktır. Turnuvada gidebildiğim yere gideyim mottosu değil o kupayı istiyorum mottosu Galatasaray’da geçerlidir.

Galatasaray bu yıl UEFA kupasını alabilir mi? HAYAT NEDEN OLMASIN

28 Ekim 2021
Captcha işaretlenmemiş.
Yazarın Diğer Yazıları
Pırıl pırıl kafalar

03 Ara 2021

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜN ÖNEMİ

01 Ara 2021

Kutsal meslek: Öğretmenlik

27 Kas 2021

Tüketici hakkını arasın

23 Kas 2021

Asli kurucu iktidar/Tali kurucu iktidar

22 Kas 2021

Şehitkamil’e neden bakılmıyor?

20 Kas 2021

NAFAKA SORUNU

19 Kas 2021

Sayın savcım inin ordan

18 Kas 2021

Gaziantep trafik sorunu

16 Kas 2021

Bu Dünyadan Bir Mustafa Kemal Geçti

11 Kas 2021