HİKMET AKSOY

Basın dünyamızın büyük kaybı

Yüce Rab’in kulları için yarattığı, yaşamak için dünyaya gönderip, akıl/düşünce ve davranışıyla yakasında "güzel insan" sıfatına yakışır en güzel madalyayı hak eden, yaşam dolu, gülen, pozitif düşüncesiyle kendisinin kadar arkadaşlarının da dünyasını aydınlatan, yardımsever, herkesle el ele/gönül gönüle olmakla huzur/mutluluk bulan, basın dünyamızın ender kimliğiydi benim için Rahmetli Aykut Tuzcu...

1990'lı yıllarda başlattığım "yerel basını karikatür sanatı ile buluşturma" çabama en önde "evet" diyen; yaşamını gazetecilikle anlamlaştıran, sadece Gaziantep değil; Türk basın dünyasında matbaa mürekkebini yaşam boyunca solumayı sevmiş bir gazeteci aileden gelen çok değerli arkadaşımızdı. Gaziantep'te rahmetli babacığından kutsal bir miras/emanet olarak aldığı ‘Gaziantep Sabah Gazetesi’ni günümüzün tüm ekonomik zorluklarına direnç gösterip 73 yaşına değin yaşatan ve emin ellere bıraktığı gazetesini sevgili arkadaşlarının daha nice başarılı yayın yıllarına taşıyacağına inanıyorum.

Aykut Bey, sevginizi hep kalbimde saklayacağım.
Çıktığınız yolculuğun aydınlık, yeni mekânınızın Cennet olmasını, rahmetinizin daim olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.
Tuzcu ailesinin ve Gaziantep basın dünyasının acılarını paylaşırım.

13 Kasım 2019
Captcha işaretlenmemiş.
Yazarın Diğer Yazıları
Basın dünyamızın büyük kaybı

13 Kas 2019

Demokrasi yarışı ve ülke gerçekleri...

12 Haz 2019

Sağ siyasette lodoslu günlere doğru

11 Haz 2019

Umudun yanında yalan dolan olmasa

30 May 2019

Oy dingala dingala...

16 Şub 2019

Üretici tüketici trafiğinde kooperatifin rolü...

21 Oca 2019

İzmir'in içi...

19 Oca 2019

Demokrasiyi niçin yüceltmiyoruz?

18 Oca 2019

Bu satten sonra Trump'a inanılmaz...

17 Oca 2019

Trump'ın oyununu mutlaka bozmalıyız

16 Oca 2019