EURO 2020 heyecanı başladı

Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle bir yıl ertelenen 16. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) heyecanı başladı. Futbolseverlerin hasretle beklediği, 31 gün sürecek ve 51 maça sahne olacak turnuvada, 24 milli takım mücadele ediyor.

t24 > Spor - 12 Haziran 2021

Tarihinde ilk kez ikiden fazla ülkenin ev sahipliği yapacağı organizasyon, 11 farklı ülkede düzenlenecek. İtalya'nın başkenti Roma, İngiltere'nin başkenti Londra, Hollanda'nın başkenti Amsterdam, Danimarka'nın başkenti Kopenhag, Azerbaycan'ın başkenti Bakü, Romanya'nın başkenti Bükreş, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'nin yanı sıra Rusya'nın Saint Petersburg, Almanya'nın Münih, İspanya'nın Sevilla ve İskoçya'nın Glasgow şehri de karşılaşmalara ev sahipliği yapıyor.

Tam kapasiteyle hizmet vermeye hazırlanan Budapeşte'deki Puskas Arena dışındaki statlara, ülkelerdeki Covid-19 tedbirleri doğrultusunda sınırlı sayıda seyirci alınacak. Diğer statların tribünleri, ülkelere göre yüzde 20 ila 50 oranında dolacak.

Dörderli şekilde 6 gruba ayrılan takımlardan gruplarını ilk 2 sırada bitirenler ve en iyi üçüncü kontenjanından 4 ekip, son 16 turuna yükselecek. Eleme turları, tek karşılaşma üzerinden oynanacak. Şampiyonanın yarı finalleri ve finali ise Londra'daki Wembley Stadı'nda oynanacak.t24

İşte turnuvanın maç programı ve gruplar

A Grubu

  1. maç sonucu:Türkiye 0-3 İtalya
  2. maç sonucu:Galler 1-1 İsviçre

16 Haziran (TSİ 19.00): Türkiye-Galler (Bakü Olimpiyat Stadı)

16 Haziran (TSİ 22.00): İtalya-İsviçre (Roma Olimpiyat Stadı)

20 Haziran (TSİ 19.00): İtalya-Galler (Roma Olimpiyat Stadı)

20 Haziran  (TSİ 19.00): İsviçre-Türkiye (Bakü Olimpiyat Stadı)

B Grubu

  1. maç sonucu:Danimarka 0-1 Finlandiya
  2. maç sonucu:Belçika 3-0 Rusya

16 Haziran (TSİ: 16.00): Finlandiya-Rusya (Saint Petersburg Stadı-Saint Petersburg)

17 Haziran (TSİ: 19.00): Danimarka-Belçika (Parken Stadı-Kopenhag)

21 Haziran (TSİ: 22.00): Finlandiya-Belçika (Saint Petersburg Stadı-Saint Petersburg)

21 Haziran (TSİ: 22.00): Rusya-Danimarka (Parken Stadı-Kopenhag

 

C Grubu

13 Haziran (TSİ 19.00): Avusturya-Kuzey Makedonya (Ulusal Arena-Bükreş)

13 Haziran (TSİ 22.00): Hollanda-Ukrayna (Johan Cruyff Arena-Amsterdam)

17 Haziran (TSİ 16.00): Ukrayna-Kuzey Makedonya (Ulusal Arena)

17 Haziran (TSİ 22.00): Hollanda-Avusturya (Johan Cruyff Arena)

21 Haziran (TSİ 19.00): Ukrayna-Avusturya (Ulusal Arena)

21 Haziran (TSİ 19.00): Kuzey Makedonya-Hollanda (Johan Cruyff Arena)

 

D Grubu

13 Haziran (TSİ: 16.00): İngiltere-Hırvatistan (Wembley Stadı - Londra)

14 Haziran (TSİ: 16.00): İskoçya-Çekya (Hampden Park - Glasgow)

18 Haziran (TSİ: 19.00): Hırvatistan-Çekya (Hampden Park - Glasgow)

18 Haziran (TSİ: 22.00): İngiltere-İskoçya (Wembley Stadı - Londra)

22 Haziran (TSİ: 22.00): Çekya-İngiltere (Wembley Stadı - Londra)

22 Haziran (TSİ: 22.00): Hırvatistan-İskoçya (Hampden Park - Glasgow)

 

E Grubu

14 Haziran (TSİ: 19.00): Polonya-Slovakya (Saint Petersburg Stadı - Saint Petersburg)

14 Haziran (TSİ: 22.00): İspanya-İsveç (La Cartuja Stadı - Sevilla)

18 Haziran (TSİ: 16.00): İsveç-Slovakya (Saint Petersburg Stadı - Saint Petersburg)

19 Haziran (TSİ: 22.00): İspanya-Polonya (La Cartuja Stadı - Sevilla)

23 Haziran (TSİ: 19.00): İsveç-Polonya (Saint Petersburg Stadı - Saint Petersburg)

23 Haziran (TSİ: 19.00): Slovakya-İspanya (La Cartuja Stadı - Sevilla)

 

F Grubu

15 Haziran (TSİ: 19.00): Macaristan-Portekiz (Puskas Arena - Budapeşte, MACARİSTAN)

15 Haziran (TSİ: 22.00): Fransa-Almanya (Allianz Arena - Münih, ALMANYA)

19 Haziran (TSİ: 16.00): Macaristan-Fransa (Puskas Arena)

19 Haziran (TSİ: 19.00): Portekiz-Almanya (Allianz Arena)

23 Haziran (TSİ: 22.00): Portekiz-Fransa (Puskas Arena)

23 Haziran (TSİ: 22.00): Almanya-Macaristan (Allianz Arena)

Grup aşamasının tamamlanmasının ardından oluşacak eşleşmeler ve final yolu:

24-25 Haziran

Maç yok

SON 16 TURU

26 Haziran Cumartesi

  1. Maç: A2 - B2 (19.00, Amsterdam)

 2.Maç A1 - C2 (22:00, Londra)

27 Haziran Pazar

  1. Maç: C1 - D/E/F3 (19.00, Budapeşte)
  2. Maç: B1 - A/D/E/F3 (22.00, Sevilla)

28 Haziran Pazartesi

  1. Maç: D2 - E2 (19.00, Kopenhag)
  2. Maç: F1 - A/B/C3 (22:00, Bükreş)

 29 Haziran Salı

  1. Maç: D1 - F1 (19:00, Londra)
  2. Maç: E1 - 3A/B/C/D (22:00, Glasgow)

30 Haziran - 1 Temmuz

Maç yok

ÇEYREK FİNAL

2 Temmuz Cuma

ÇF1: 6. Maçın Galibi - 5. Maçın Galibi (19.00, St. Petersburg)

ÇF2: 4. Maçın Galibi - 2. Maçın Galibi (22:00, Münih)

3 Temmuz Cumartesi

ÇF3: 3. Maçın Galibi - 1. Maçın Galibi (19:00, Bakü)

ÇF4: 8. Maçın Galibi - 7. Maçın Galibi (22:00, Roma)

4-5 Temmuz

Maç yok.

YARI FİNAL

6 Temmuz Salı

YF1: ÇF2 galibi - ÇF1 galibi (22.00, Londra)

7 Temmuz Salı

YF2: ÇF4 galibi - ÇF3 galibi (22.00, Londra)

8-9-10 Temmuz

Maç yok

FİNAL

11 Temmuz Pazar

YF1 galibi - YF2 galibi (22.00, Londra)

 

Captcha işaretlenmemiş.
Diğer Haberler
UEFA Avrupa Ligi'nde Galatasaray ve Fenerbahçe'nin rakipleri belli oldu
UEFA Avrupa Ligi'nde Galatasaray ve Fenerbahçe'nin rakipleri belli oldu
Rıza Kayaalp, bronz madalya kazandı
Rıza Kayaalp, bronz madalya kazandı
Galatasaray'ın yeni transferleri UEFA listesine eklendi
Galatasaray'ın yeni transferleri UEFA listesine eklendi
Yüksek atlamada atletler, madalyayı paylaşma kararı aldı
Yüksek atlamada atletler, madalyayı paylaşma kararı aldı
Türkiye, voleybolda Rusya'yı 3-2 yendi
Türkiye, voleybolda Rusya'yı 3-2 yendi
Süper Lig, 30 yaş üstü transferlerde Avrupa'da ilk sırada
Süper Lig, 30 yaş üstü transferlerde Avrupa'da ilk sırada
UEFA Avrupa Ligi'nde kuralar bugün çekiliyor; Fenerbahçe ve Galatasaray eşleşebilir
UEFA Avrupa Ligi'nde kuralar bugün çekiliyor; Fenerbahçe ve Galatasaray eşleşebilir
Kadın hakemlerimizin Süper Lig'de maç yönetmesini hedefliyoruz
Kadın hakemlerimizin Süper Lig'de maç yönetmesini hedefliyoruz
Avusturya kampı sona erdi
Avusturya kampı sona erdi
A Milli Kadın Voleybol Takımı, Rusya Olimpiyat Komitesi'ni mağlup etti
A Milli Kadın Voleybol Takımı, Rusya Olimpiyat Komitesi'ni mağlup etti
Tokyo Olimpiyatları'nda milli sporcular 6 branşta yarışacak
Tokyo Olimpiyatları'nda milli sporcular 6 branşta yarışacak
Olimpiyat şampiyonu döndü
Olimpiyat şampiyonu döndü
Hertha Berlin karşılaşması yoğun yağış ve yıldırım altında oynandı
Hertha Berlin karşılaşması yoğun yağış ve yıldırım altında oynandı
Gaziantep FK, Fatih Karagümrük ile oynayacak
Gaziantep FK, Fatih Karagümrük ile oynayacak
Avusturya Kampı'nın son antrenmanı yapıldı
Avusturya Kampı'nın son antrenmanı yapıldı
Jale Mahsimova ALGSPOR'da
Jale Mahsimova ALGSPOR'da
Tokyo Olimpiyatları'na akredite kişilerden Covid-19'a yakalananların sayısı 259'a çıktı
Tokyo Olimpiyatları'na akredite kişilerden Covid-19'a yakalananların sayısı 259'a çıktı
Olimpiyat sporcuları pistte yarışırken, Tokyo'nun baş döndürücü sıcaklığıyla da mücadele ediyor
Olimpiyat sporcuları pistte yarışırken, Tokyo'nun baş döndürücü sıcaklığıyla da mücadele ediyor
Gaziantep FK, Torgeir Borven’i transfer etti
Gaziantep FK, Torgeir Borven’i transfer etti
Milli boksör Esra Yıldız, çeyrek finale yükseldi
Milli boksör Esra Yıldız, çeyrek finale yükseldi
A Milli Kadın Voleybol Takımı, çeyrek final için yarın Arjantin karşısında olacak
A Milli Kadın Voleybol Takımı, çeyrek final için yarın Arjantin karşısında olacak
Avrupa Ligi'nde Galatasaray-Fenerbahçe derbisi ihtimali
Avrupa Ligi'nde Galatasaray-Fenerbahçe derbisi ihtimali
Mete Gazoz olimpiyat şampiyonu oldu
Mete Gazoz olimpiyat şampiyonu oldu
A Milli Voleybol Takımı, Tokyo 2020’de çeyrek finale çıkmayı garantiledi
A Milli Voleybol Takımı, Tokyo 2020’de çeyrek finale çıkmayı garantiledi
Milli yüzücüler, Tokyo 2020'ye veda etti
Milli yüzücüler, Tokyo 2020'ye veda etti
Milli boksör Busenaz Sürmeneli olimpiyat madalyasını garantiledi
Milli boksör Busenaz Sürmeneli olimpiyat madalyasını garantiledi
Tokyo 2020'de vaka sayısı 220'ye yükseldi
Tokyo 2020'de vaka sayısı 220'ye yükseldi
Kana Bıyık ve Alexandru Maxim antrenmana katılmadı
Kana Bıyık ve Alexandru Maxim antrenmana katılmadı
ALGSPOR, SC Freiburg forması giyen Cömert'i transfer etti
ALGSPOR, SC Freiburg forması giyen Cömert'i transfer etti
Merve Tuncel ve Deniz Ertan final şansını kaybetti
Merve Tuncel ve Deniz Ertan final şansını kaybetti
Türkiye, gruptaki üçüncü maçında ABD ile karşılaşacak
Türkiye, gruptaki üçüncü maçında ABD ile karşılaşacak
Bir günlük iznin ardından kampta çift antrenman
Bir günlük iznin ardından kampta çift antrenman
Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Erol Bulut: Forvet pozisyonunda en az iki futbolcu daha alacağız
Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Erol Bulut: Forvet pozisyonunda en az iki futbolcu daha alacağız
Milli raketler ödüllendirildi
Milli raketler ödüllendirildi
2020 Tokyo Olimpiyatları'nda vaka sayısı 193'e yükseldi
2020 Tokyo Olimpiyatları'nda vaka sayısı 193'e yükseldi
Milli boksör Buse Naz Çakıroğlu çeyrek finalde
Milli boksör Buse Naz Çakıroğlu çeyrek finalde
Milli okçu Mete Gazoz, son 16 turuna yükseldi
Milli okçu Mete Gazoz, son 16 turuna yükseldi
TFF Sağlık Kurulu, seyircilerin stadyumlara giriş şartlarını belirledi
TFF Sağlık Kurulu, seyircilerin stadyumlara giriş şartlarını belirledi
PSV'ye 2-1 kaybeden Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'ne veda etti
PSV'ye 2-1 kaybeden Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'ne veda etti
Galatasaray, Avrupa'da oynadığı son 37 maçta 4 galibiyet aldı; 23 kez mağlup oldu
Galatasaray, Avrupa'da oynadığı son 37 maçta 4 galibiyet aldı; 23 kez mağlup oldu
4x200 metre serbest bayrak yarışında Çin, dünya rekoru kırdı
4x200 metre serbest bayrak yarışında Çin, dünya rekoru kırdı
PFDK, Tahkim Kurulu ve UÇK'nın yapısı değişti
PFDK, Tahkim Kurulu ve UÇK'nın yapısı değişti
Kadınlar Serbest Bayrak Takımı, Tokyo 2020'ye veda etti
Kadınlar Serbest Bayrak Takımı, Tokyo 2020'ye veda etti
Nihat Özdemir: "Kulüpler yüzde 50 kapasiteyle seyirci alabilecek"
Nihat Özdemir: "Kulüpler yüzde 50 kapasiteyle seyirci alabilecek"
NBA'de yeni sezon takvimi belli oldu
NBA'de yeni sezon takvimi belli oldu
Burak Elmas: "TFF kurumlarından memnun olan bir tane kulüp görmedim"
Burak Elmas: "TFF kurumlarından memnun olan bir tane kulüp görmedim"
Gaziantep FK, hazırlık maçında Mainz 05'e 1-0 mağlup oldu
Gaziantep FK, hazırlık maçında Mainz 05'e 1-0 mağlup oldu
Türkiye, FIBA 18 Yaş Altı Kızlar Avrupa Challengers Turnuvası'nda Macaristan'ı mağlup etti
Türkiye, FIBA 18 Yaş Altı Kızlar Avrupa Challengers Turnuvası'nda Macaristan'ı mağlup etti