Akşener'den Erdoğan'a: Asıl ahlâk yoksunu, dolar 10,43 olmuşken, utanmadan ekonominin kitabını yazdığını söyleyebilendir

Erdoğan, Akşener'in vatandaşa küfredilmesi olayıyla ilgili olarak yaptığı konuşmaya, "Ahlâk yoksunu, nasıl böyle bir küfrü söylersin" İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kendisine "ahlâk yoksunu" diyen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'a yanıt verirken, "Asıl ahlâk yoksunu, ülkenin yarısı ülkenin açlık sınırı altında yaşarken, dolar 10.43 olmuşken, utanmadan sıkılmadan yüzü bile kızarmadan, ekonominin kitabını yazdığını söyleyebilendir"

t24 > Siyaset - 17 Kasım 2021

Akşener, "Bizim, sen ve yandaşların gibi ülkenin başına bela olmuşlardan, milletin zenginliğine bitler gibi dadanmışlardan alacağımız en küçük bir ahlak dersi olamaz. Aynaya bakın aynaya! Orada gördüklerinizden mideniz bulanacak, kusacaksınız" ifadelerini kullandı.

Partisinin grup toplantısında konuşan İyi Parti lideri Akşener, Erdoğan'ın kendisi hakkındaki açıklamalarına, "Dün, Fırat'ın kenarında kaybolan kuzudan bile sorumlu olacağına inanan Erdoğan nerede, bugün rakibinin suyunu kaynatmakla, teneşire yatırmakla tehdit eden Erdoğan nerede... Yazıklar olsun, düştüğün bu ibretlik durumda artık sen bize ahlâk konusunda ahkâm kesecek durumda değilsin. Senin kendine hayrın yok. Elindeki patlak ampulle aklın sıra güneşi aydınlamaya çalışıyorsun" diyerek yanıt verdi.

Akşener, "Asrın hatası" olarak tanımladığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Ekonominin kitabını yazdık" ifadelerine yönelik de,"Ekonominin nasıl batırılacağına dair hiçbir kitap yazılmamıştı, onu yazmak da sana nasip oldu. Literatürdeki bu büyük boşluğu doldurduğun için teşekkür ederim"  ifadelerini kullandı. Akşener, "Artık devriniz bitti, istesen de istemesen de milletimiz mutlu yarınları konuşuyor. O güzel yarınlarda sen yoksun! Sen ve devr iktidarın tarih kitaplarındaki keyifsiz bir bölümden başka bir şey olmayacaksınız" diye konuştu.

Akşener'in açıklamasından satır başları şöyle:

"Türk Dünyası Bakanlığı kuracağız"

"Sözlerimin başında bizim için büyük önem taşıyan bir dış politika başlığına değinmek istiyorum. Bundan aylar önce, geçen 3 Mayıs günü güçlü Türk dünyası ve güçlü Türkiye için 9 hedef isimli çalışmamızı paylaşmıştım. 12 Kasım'da toplanan Türk Konseyi Liderler zirvesinde alınan kararlar çerçevesinde bu başlıklara dönüp bazı adımlar atılmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Bununla birlikte 2 gün önce kuruluş yıldönümünü kutladığımız KKTC'nin de bu birlikte yer alması tarihin bize yüklediği önemli bir sorumluluk.

Açıkladığımız 9 ilkemizin ilk sırasında yer alan tarihsel kazanımların korunması, egemen eşitlik ve karşılıklı anlayış doğrultusunda bu sahanın siyaset üstü bir anlayışla geleceğe taşınmasını zorunluluk olarak görüyoruz. Tüm Türk dünyasına ilan etmek isterim ki, biz bu projeyi her türlü siyasi hesabın ötesinde sarsılmaz bir süreklilik ekseninde değerlendiriyoruz. Yaklaşan İyi Parti iktidarında hiçbir kardeşin, bir diğerine üstünlüğü olmadığı, egemen ve eşit devletler olarak bir Türk işbirliği meydana getireceğiz.

Kardeş ülkelerimizin kazanımlarını tümüyle koruyarak büyük bir barış ve refah birliğini hayata geçireceğiz. Milletimizden yetkiyi aldığımızda Türkiye'de ivedilikle bir Türk Dünyası Bakanlığı kurarak dağınık ve koordinasyonsuz tüm kurum ve kuruluşları tek çatıda toplayacağız.

"Ülkemizde kadınlar öldürüleceklerini bilerek yaşıyor"

Ülkemizde her gün yaşar olduğumuz kadın cinayetleri soluğumuzu kesmeye devam ediyor. İnsan öleceğini bilerek yaşayan bir canlıdır ama maalesef ülkemizde kadınlar öldürüleceklerini bilerek yaşıyor. Nerede, ne zaman, kim tarafından öldürüleceğini düşünerek yaşıyor. Her 10 haberin 5'inde dinlediği hikayelerden biri olabileceğinden endişe ederek yaşıyor. Ülkemizde bir kadını öldürmek bu kadar kolay olmasaydı Başak Cengiz kızımız aramızda olabilirdi. Bu katil psikolojik tedavi görmüş, ailesi, doktorlar durumunu biliyor, devlet de durumunu biliyor. Herkes her şeyi biliyor ama bu cani 28 yaşındaki bir evladımızını karşısına çıkana kadar kimse parmağını oynatmıyor. Bu cani, Başak'ı savunmasız diye hedef alıyor. Bir psikopatın bile Türkiye'de kadınların durumuyla ilgili vardığı kanaate bakar mısınız, bu kafa kendiliğinden ortaya çıkmadı. Bu kafa, kadını her türlü saldırıya karşı savunmasız bırakan bir zihniyetin ayak izlerini takip ediyor. Bu kafa, 3-5 kendini bilmezin yarım aklına uyup İstanbul Sözleşmesi'ni yırtıp atanlardan cesaret aldı. Kadınları koruyamıyorsunuz. Kadınları yalnız bıraktınız, adalete olan inançlarını da yok ettiniz. Kürsülerden nutuk atmakla olmuyor Sayın Erdoğan, bu kadın diyerek beni tehdit etmekle de olmuyor... Bu zalimlik ne zaman bitecek? Bu haksızlığa ne zaman dur denecek, bu ülkede kadınlar ne zaman huzurla yaşayabilecek? İlk önce, ruh hastalarının gönlünü hoş eden canilere cesaret veren, kadın hakkında abuk sabuk konuşan ahlâk yoksunu zihniyetten kurtulacağız. Sonra, gereği düşünüldü denilerek, ama düşüncesizce verilen tüm kararlara inat, İyi Parti iktidarında gereğini yapacağız. Kadınların yıllardır süren mücadelelerini devlet politikası haline getireceğiz. Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak için anayasada gerekli düzenlemeleri yapacağız. İstanbul Sözleşmesi'ni hızla imzalayıp, uygulanıp uygulanmadığının takipçisi olacağız.

"Sayın Erdoğan, sen tüm bu adaletsiz düzene çanak tutarak Fedai'nin vebalini nasıl ödeyeceksin?"

Gencecik yaşında Fedai öğretmenizimi kaybettik. Fedai öğretmenimizden geriye, bir inşaattan 'Alın size 83 puanın mükafatı' diye sitem ederek paylaştığı fotoğraf kaldı... Fedai öğretmenimiz hayallerine kavuşabilirdi. KPSS'den aldığı 83 puan ile atanabilirdi. Ama maalesef onu da atanamadığı için çalıştığı inşaatta hayatını kaybeden bir öğretmenimiz olarak anıyoruz. Kendi kızına, oğluna, yeğenine üniversitelerde kadro açanlar, siz Fedai'nin yitip giden hayatından hiç mi sorumlu değilsiniz? 5-10 maaşlı becerikli danışmanlar, devletten aldığı ballı ihalelerle rant kovalayan yandaşlar, siz ahirette yakanızı Fedai'nin elinden kurtaracağınızı mı sanıyorsunuz? Peki Sayın Erdoğan, sen tüm bu adaletsiz düzene çanak tutarak Fedai'nin vebalini nasıl ödeyeceksin? Fedai oğlumuz ve nice atanamayan öğretmen kardeşimiz Sayın Erdoğan'ın gündemi ve öncelikleri arasında değil, kendisi bambaşka konularla meşgul.

"Elindeki patlak ampulle aklın sıra güneşi aydınlamaya çalışıyorsun"

Mesele son olarak arkadaşlarının ilçe ziyaretlerimize gönderdiği provokatörler için söylediklerimi nedense üstüne alınmış. Geçen günlerde kendisi bana ahlâk yoksunu demişti. Hızını alamayıp dün de artık suyumuzun kaynadığını söyleyip beni ve sizi tehdit etti. Bitlere fısıldayan adamı durdurabilene aşk olsun. Biz saçmalıklara güleriz, biz bugüne kadar hiçbir kişiyi yuhlamadık, yuhlatmadık o da onların ayıbı. Yalnız ilerleme var, bayan dememiş, şu kadın bu kadın demiş, küçük de olsa bir ilerleme var. Hanımefendiler, yavaş yavaş öğretiyoruz. Bak Sayın Erdoğan, unutma bir gün hepimizin suyu ısınacak, kaynacayacak, biz Allah'ın emri olan o güne hazırlıklıyız. Biz ecelin ne bir nefes evvel ne sonra olduğuna iman edenleriz. Sen kendine yazık ettin, bu hallere düşmemeliydin, nereden nereye... Dün, Fırat'ın kenarında kaybolan kuzudan bile sorumlu olacağına inanan Erdoğan nerede, bugün rakibinin suyunu kaynatmakla, teneşire yatırmakla tehdit eden Erdoğan nerede... Yazıklar olsun, düştüğün bu ibretlik durumda artık sen bize ahlâk konusunda ahkam kesecek durumda değilsin. Senin kendine hayrın yok. Elindeki patlak ampulle aklın sıra güneşi aydınlamaya çalışıyorsun.

"Asıl ahlâk yoksunu terörist başının mektubunu okutup önüne geleni terörist ilan edendir"

Ama madem bizim için teneşiri hazır etmişsin, gel sen ve arkadaşlarının karnenize birlikte bakalım. Asıl ahlâk yoksunu, gerçek olmadığını bilerek bir kişiye iftira eden, yaymak için karanlık odalarda troll besleyendir. Asıl ahlâk yoksunu, sarayına yılda 3 milyar masraf ederken, şehit ve gazilere sadece 18 milyon lira bütçe ayırandır. Bir yandan dindar kozları takınırken, diğer yandan milletin hakkını hukukunu ayaklar altına alan, kul hakkı yiyip kıs kıs gülendir. Asıl ahlâk yoksunu terörist başının mektubunu okutup, kardeşini devletin televizyonuna çıkartıp, sonra da önüne geleni terörist ilan edendir. Asıl ahlâk yoksunu, onlarca belgeli, bilgili, yolsuzluk varken, savcılara, 'soruşturma yapmayın' diye, baskı yapandır! Asıl ahlâk yoksunu, yandaşlarına, yüzlerce milyarlık ödeme yaparken, öğretmene, emekliye, ETY’liye gelince, 'kaynak yok' diyendir! Asıl ahlâk yoksunu, yabancı devlet başkanlarının hakaretlerini, sineye çekip, havuz medyası eliyle, kendini kahraman ilan ettirendir! Asıl ahlâk yoksunu, ülkenin yarısı ülkenin açlık sınırı altında yaşarken, dolar 10.43 olmuşken, utanmadan sıkılmadan yüzü bile kızarmadan, ekonominin kitabını yazdığını söyleyebilendir. Biz ahlâkı kadim tarihimizden, şanlı ecdadımızdan, bizden önce bu yola çıkan ve önce millet diyen nice büyüklerimizden öğrendik. Bizim, sen ve yandaşların gibi ülkenin başına bela olmuşlardan, milletin zenginliğine bitler gibi dadanmışlardan alacağımız en küçük bir ahlâk dersi olamaz. Aynaya bakın aynaya! Orada gördüklerinizden mideniz bulanacak, kusacaksınız.

"Ekonominin nasıl batırılacağına dair hiçbir kitap yazılmamıştı, onu yazmak da sana nasip oldu"

Sayın Erdoğan bir yandan kürsülerden ahlâk tiratları atarken, diğer yandan akıl dışı teorilerini 83 milyonun rızkı ile test ediyor. Tüm testler başarısız oldu, her testin sonucunda milletimiz farkileşti, bu testlerin sonuçları hiçbir zaman Sayın Erdoğan'ın yanına uğramadı, kendisi bir kez bile 'ben 83 milyonu fakirleştirdim, maaşıma bu yıl zam yapmayayım, 5 maaş alanların maaşını keseyim' demedi. Tam tersine asrın lideriyim pozlarıyla ortalarda gezip dolar 10.43 olsa da zerre tasarruf etmedi, yandaşlarının ihale paralarını ödemeye devam etti. Olan da yine milletimize oldu. Asrın hatası sayın Erdoğan şimdi de şuursuzca çıktık biz ekonominin kitabını yazdık diyor. Ekonominin nasıl batırılacağına dair hiçbir kitap yazılmamıştı, onu yazmak da sana nasip oldu. Literatürdeki bu büyük boşluğu doldurduğun için teşekkür ederim.

"Milletinin karşısına çıkıp hesap verecek yüzün olmadığı için sıkıştıkça dönüp bize sarıyorsun"

Sen ve beceriksiz yönetiminin bu ülkenin tarihine yazdığınız başka kitaplar da var. Mesela bileğinin hakkıyla sınav kazananları değil, dayısının kartıyla sınav kazananları işe sokarak liyakatsizliğin kitabını yazdın. 3 liralık işi 33 liraya yaptırarak yandaşı zengin etmenin, milletin malına çökmenin kitabını yazdınız.  10 yılda 10 milyon sığınmacıyı içeri alarak nüfus mühendisliğinin kitabını yazdınız. Milli irade diyerek çıktığınız yolda bir kişi hariç hiçbir irade tanımayarak, devletin işleyişini, kurumlarını yerle yeksan etmenin kitabını yazdınız. Siz öyle şeylerin kitabını yazdınız ki, kütüphanelere sığmaz! Ama artık devriniz bitti, istesen de istemesen de milletimiz mutlu yarınları konuşuyor. O güzel yarınlarda sen yoksun! Sen ve devr iktidarın tarih kitaplarındaki keyifsiz bir bölümden başka bir şey olmayacaksınız. Milletin kutlu iradesinden gelen bu kesin kararı inkar ettikçe hem kendine hem ülkemize zarar veriyorsun. Gerçeklerle yüzleşme zamanın geldi, senin artık Türkiye'ye verecek bir şeyin, milletimize edecek tek sözün kalmadı. 3 yılda TL'yi pul ettin, faizi enflasyonu hortlattın. Bu saatten sonra çıkıp 'istikrar için oy verin' diyecek halin yok. Hiçbir sözünü yerine getirmedin. Bu saatten sonra, 3600 ek gösterge için, EYT'lilerin dertlerini çözmek için oy isteyecek halin yok. Her gün kadınlar ölüyor, İstanbul Sözleşmesi'ni yırttın attın. Bu saatten sonra kadınları yaşatmak için oy isteyecek halin yok. Türkiye'yi yoksullukta dünya markası yaptın. Yargının üzerine çökmek için yapmadığın kalmadı, memlekette haksızlık, hukuksuzluk almış başını gidiyor. Çıkıp adalet için oy verin diyecek halin yok. Artık milletinin karşısına çıkıp hesap verecek yüzün olmadığı için sıkıştıkça dönüp bize sarıyorsun. Teşkilatların, dertli esnafın kapısından geçemediği için bizim ziyaretlerimize adam yolluyorsun ama olmuyor, kimse bu rezilliklere prim vermiyor. İyi Parti her geçen gün büyürken, sen tıpış tıpış gidiyorsun.

İstediği kadar hedef göstersin, biz dün de korkmadık bugün de korkmuyoruz. O istediği kötülüğü yapsın, hakareti etsin, iftirayı atsın, biz milletimizle buluşmaktan vazgeçmeyeceğiz.

Tarım politikalarına tepki

Partimizi kurduğumuzdan bu yana kırsal kalkınmanın öneminden bahsediyoruz. Çitçimizin içine düştüğü durumu dile getiriyoruz. Bizim uyarımıza rağmen yanlış tarım politikaları ve bakanın bizzat kendisi, ülkemiz için kalkınma ve milli güvenlik programı haline geldi. Son 16 yılda 4,2 milyon hektar tarım arazimiz tarım dışına çıktı. Tarımın istihdamdaki payı yüzde 17'ye geriledi son 10 yılda. Litresi 1,1 lira olan mazot 8 katına çıktı. Üre gübresi 38 katına çıktı. Bir de bütün akarsu ve derelere HES yapılmasına müsaade edildiği için çiftçimizin tarlasını sulaması, baraj sahibinin inisiyatifine kaldı.

Hatta bir DEDAŞ yetkilisi, 'Borçlu olan çiftçiler, boşuna ekim yapmasınlar. Biz onlara elektrik vermeyeceğiz.' diyecek kadar ileri gitti. Ama iktidarın çıtı çıkmadı. Bütün bu anlattığım trajik tabloya, sadece bakmakla yetinen, Tarım Bakanı ise, saçma sapan açıklamalarına devam etti. Adeta, bir fıkranın yardımcı karakteri izlenimi veren, Sayın Bakan, daha çiftçiyle, yetiştirici ve besicinin, aynı şey olduğunu bile bilmiyor. Çünkü eğer bilseydi, 'Zarar eden hiç çiftçimiz yok, ancak duruma göre, fiyatlarda iniş çıkışlar yaşayan, yetiştirici ve besicilerimiz var.' demezdi. Ya da çiftçimize, 'Önümüzdeki dönem kepek ekin.' evet, yanlış duymadınız, 'kepek ekin' demezdi. Buradan kendisine sormak istiyorum: Söyler misiniz Sayın Bakan, ektiğiniz kepekleri, ne zaman biçiyorsunuz acaba?... Eğer kepeklerinizi hasat ettiyseniz, çiftçilerimize de bir an önce dağıtın. Çünkü memleketimizin her yanında, inek kesimleri son sürat devam ediyor.  Biz bunları söyleyince kızıyorlar. O nedenle, bu hafta Milletin Kürsüsü’nde, Adıyaman’dan bir çiftçi kardeşimizi ağırlıyoruz. Mustafa Boyraz aramızda. Her hafta olduğu gibi, bu hafta da, milletimizin içinde bulunduğu durumu, bizzat milletimizden dinleyeceğiz. Tarım Bakanı’na da aynısını yapmasını tavsiye ediyorum. T24diyerek tepki göstermişti. 

Captcha işaretlenmemiş.
Diğer Haberler
Altı muhalefet partisi anlaştığı metni kamuoyuna açıklayacak
Altı muhalefet partisi anlaştığı metni kamuoyuna açıklayacak
Enerji Bakanı Fatih Dönmez: Sabit saat uygulaması sürecek
Enerji Bakanı Fatih Dönmez: Sabit saat uygulaması sürecek
Güç Birliği Partisi’nden Başbuğ’a ziyaret
Güç Birliği Partisi’nden Başbuğ’a ziyaret
CHP, emekli ve memur zam oranının 30,95’e yükseltilmesini istedi
CHP, emekli ve memur zam oranının 30,95’e yükseltilmesini istedi
Kılıçdaroğlu'ndan emeklilere: Geçinemiyorsanız hesabını demokratik yollardan sormak sizin göreviniz
Kılıçdaroğlu'ndan emeklilere: Geçinemiyorsanız hesabını demokratik yollardan sormak sizin göreviniz
İmamoğlu: İstanbul 2036 olimpiyatı mutlak hedefimiz
İmamoğlu: İstanbul 2036 olimpiyatı mutlak hedefimiz
İmamoğlu: 86 bin kişiyi zan altında bırakmak çok büyük bir kötülük
İmamoğlu: 86 bin kişiyi zan altında bırakmak çok büyük bir kötülük
Kılıçdaroğlu'ndan 'seçim' talimatı: Kurmayları harekete geçiyor
Kılıçdaroğlu'ndan 'seçim' talimatı: Kurmayları harekete geçiyor
Kılıçdaroğlu'dan Erdoğan'a: O önce konuşur sonra dediklerimi yapar
Kılıçdaroğlu'dan Erdoğan'a: O önce konuşur sonra dediklerimi yapar
Altı partinin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem çalışmaları son aşamada
Altı partinin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem çalışmaları son aşamada
"Hazine'de olmayan bir parayla garanti verdiler, gizli faizin dik âlâsını uyguladılar”
"Hazine'de olmayan bir parayla garanti verdiler, gizli faizin dik âlâsını uyguladılar”
Bloomberg, Erdoğan'ın bin 56 konuşmasını analiz etti:
Bloomberg, Erdoğan'ın bin 56 konuşmasını analiz etti:
Kemal Kılıçdaroğlu duyurdu: CHP belediyelerinde asgari ücret 4 bin 500 TL olacak
Kemal Kılıçdaroğlu duyurdu: CHP belediyelerinde asgari ücret 4 bin 500 TL olacak
Parlamenter sistem çalışmalarında son konu belli oldu
Parlamenter sistem çalışmalarında son konu belli oldu
Kulis: Erdoğan, ismi DEVA ve Gelecek partileriyle anılan eski Bakan Elvan’ı yakınında tutmak istiyor
Kulis: Erdoğan, ismi DEVA ve Gelecek partileriyle anılan eski Bakan Elvan’ı yakınında tutmak istiyor
AKP'den gençlik raporu: İlk defa oy kullanacak seçmenin tercihi yine AK Parti
AKP'den gençlik raporu: İlk defa oy kullanacak seçmenin tercihi yine AK Parti
Kılıçdaroğlu: Milyonlarca işsizimiz var, pazar atıklarından beslenen yüz binler var
Kılıçdaroğlu: Milyonlarca işsizimiz var, pazar atıklarından beslenen yüz binler var
Kılıçdaroğlu: Gelmedik, sofranıza oturmadık, dertlerinizi dinlemedik, Şanlıurfa’ya helalleşmeye geldim”
Kılıçdaroğlu: Gelmedik, sofranıza oturmadık, dertlerinizi dinlemedik, Şanlıurfa’ya helalleşmeye geldim”
CHP'li Ağbaba'dan TÜİK'e: TÜİK, üzerindeki baskıyı sorumluluk almayarak kabul ediyor; talimatla veri açıkladığının itirafıdır!
CHP'li Ağbaba'dan TÜİK'e: TÜİK, üzerindeki baskıyı sorumluluk almayarak kabul ediyor; talimatla veri açıkladığının itirafıdır!
CHP'li Çetin Osman Budak’tan tarikat yurdu tepkisi: Öğrencileri mahkûm ettiniz
CHP'li Çetin Osman Budak’tan tarikat yurdu tepkisi: Öğrencileri mahkûm ettiniz
TBMM'deki bütçe görüşmelerinde yumruklu kavga çıktı
TBMM'deki bütçe görüşmelerinde yumruklu kavga çıktı
AKP, Seçim Yasası değişikliğini Mart başında Meclis'e sunmayı planlıyor
AKP, Seçim Yasası değişikliğini Mart başında Meclis'e sunmayı planlıyor
Erdoğan, Katar’a gidiyor
Erdoğan, Katar’a gidiyor
İyi Partili Erhan Usta: Berat Albayrak ekonomi yönetimine tamamen hâkim
İyi Partili Erhan Usta: Berat Albayrak ekonomi yönetimine tamamen hâkim
Ormanlar ranta açılacak ve yok edilecek
Ormanlar ranta açılacak ve yok edilecek
CHP'li Yavuzyılmaz: Nureddin Nebati ilk çift maaşlı bakan oldu; Aylık geliri 65 bin 849 TL
CHP'li Yavuzyılmaz: Nureddin Nebati ilk çift maaşlı bakan oldu; Aylık geliri 65 bin 849 TL
AKP-MHP, kurdaki ‘dış mihrakların’ araştırılmasını reddetti
AKP-MHP, kurdaki ‘dış mihrakların’ araştırılmasını reddetti
CHP'li Nazlıaka'dan kadınların eşit temsilini öngören yasanın reddedilmesine tepki
CHP'li Nazlıaka'dan kadınların eşit temsilini öngören yasanın reddedilmesine tepki
Erdoğan: Kur ve enflasyon dediğin bugün artar, yarın düşer
Erdoğan: Kur ve enflasyon dediğin bugün artar, yarın düşer
Faizin düşüşü sebebiyle kurda da ciddi bir olumlu iyileşme olacak
Faizin düşüşü sebebiyle kurda da ciddi bir olumlu iyileşme olacak
CHP’den Bahçeli’ye yanıt: Mansur Yavaş’ın arkasında Ankara halkının ve Millet İttifakı’nın nefesi vardır
CHP’den Bahçeli’ye yanıt: Mansur Yavaş’ın arkasında Ankara halkının ve Millet İttifakı’nın nefesi vardır
DEVA Partisi kurucusu Metin Gürcan tutuklandı
DEVA Partisi kurucusu Metin Gürcan tutuklandı
Erdoğan'ın hedefinde Kılıçdaroğlu var
Erdoğan'ın hedefinde Kılıçdaroğlu var
Ali Babacan: ‘Ülkeyi eski karne günlerine döndürüyorlar
Ali Babacan: ‘Ülkeyi eski karne günlerine döndürüyorlar
“Ben ‘Helalleşme' dedim ama ‘hesaplaşma' ayrı”
“Ben ‘Helalleşme' dedim ama ‘hesaplaşma' ayrı”
İmamoğlu: Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın en büyük atık yakma ve enerji tesisini İstanbul’a kazandırmanın gururunu yaşıyoruz
İmamoğlu: Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın en büyük atık yakma ve enerji tesisini İstanbul’a kazandırmanın gururunu yaşıyoruz
AKP'li eski bakan Alaboyun'dan itiraf: 'Aldatılmış hissetmiyorum ama...'
AKP'li eski bakan Alaboyun'dan itiraf: 'Aldatılmış hissetmiyorum ama...'
CHP'li Yavuzyılmaz: Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hizmet binası için ödediği aylık kira Sayıştay raporunda sansürlenmiş
CHP'li Yavuzyılmaz: Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hizmet binası için ödediği aylık kira Sayıştay raporunda sansürlenmiş
CHP'nin ortak miting teklifine İyi Parti olumsuz yanıt vermiş
CHP'nin ortak miting teklifine İyi Parti olumsuz yanıt vermiş
Meral Akşener: 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı'nın adayı olacak
Meral Akşener: 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı'nın adayı olacak
Muhalefet partileri bugün Meclis'te ekonomiyi değerlendirmek üzere bir araya geliyor
Muhalefet partileri bugün Meclis'te ekonomiyi değerlendirmek üzere bir araya geliyor
CHP’de OHAL kaygısı: ‘Ağır ekonomik buhran’ gerekçe gösterilebilir
CHP’de OHAL kaygısı: ‘Ağır ekonomik buhran’ gerekçe gösterilebilir
"Ekonomideki durum 3-4 ay içinde çözülecek"
"Ekonomideki durum 3-4 ay içinde çözülecek"
DEVA Partisi'nden erken seçim çağrısı: Bu iktidara seslenmek artık anlamsız
DEVA Partisi'nden erken seçim çağrısı: Bu iktidara seslenmek artık anlamsız
Meral Akşener'den kürsüde sert sözler: 'Erdoğan ülkeyi batırdı'
Meral Akşener'den kürsüde sert sözler: 'Erdoğan ülkeyi batırdı'
Erdoğan, "erken seçim" çağrılarına kapıyı kapattı: Onlar tarih oldu, 15-20 ayda bir seçim yapmak ilkel kabilelerin işidir
Erdoğan, "erken seçim" çağrılarına kapıyı kapattı: Onlar tarih oldu, 15-20 ayda bir seçim yapmak ilkel kabilelerin işidir
TİP milletvekili Kadıgil, Bakan Soylu'ya Sedat Peker'in iddialarının yer aldığı Duvar kitabını hediye etti
TİP milletvekili Kadıgil, Bakan Soylu'ya Sedat Peker'in iddialarının yer aldığı Duvar kitabını hediye etti
İddia: Lütfi Elvan’ın ayrılığı yakın; yerine Prof. Dr. Erişah Arıcan’ın adı geçiyor
İddia: Lütfi Elvan’ın ayrılığı yakın; yerine Prof. Dr. Erişah Arıcan’ın adı geçiyor